Ubisoft Forward 2024

Okiem Deva
3 min readJun 12, 2024

--

Ubisoft pokazał głównie to, czego wszyscy się spodziewali: rozszerzoną prezentację Star Wars : Outlaws, Assassin’s Creed : Shadows oraz kontynuację wsparcia dla działających gier usług. Nie obyło się jednak bez niespodzianek!

Lista gier

Star Wars Outlaws

Platformy: PC, konsole
Data premiery: 30 sierpnia 2024
Ubisoft rozpoczął pokaz od prezentacji rozgrywki Star Wars Outlaws wraz ze zwiastunem i fragmentami gameplayu. Pokazano ponad 10 minut rozgrywki i prawie 4 minuty nowych ujęć.

XDefiant

Platformy: PC, konsole
Data premiery: 2 lipca 2024 (Sezon 1)
Po Star Wars, Ubisoft przeszedł do XDefiant, prezentując nową frakcję, tryb gry Capture the Flag, bronie, skórki i więcej. Wszystko to pojawi się w Sezonie 1 startującym 2 lipca. Pełna prezentacja Sezonu 1 odbędzie się 1 lipca.

Skull and Bones

Platformy: PC, konsole
Data premiery: Brak danych (aktualizacje Sezonu 2 i 3)
Ubisoft przedstawił aktualizacje dotyczące Sezonu 2 i 3 Skull and Bones, w tym zapowiedź nowego trybu gry 5v5.

Prince of Persia (Sands of Time Remake)

Platformy: PC, konsole
Data premiery: 2026
Z okazji 35-lecia serii, Ubisoft zaprezentował Prince of Persia: The Lost Crown, The Rogue Prince of Persia oraz ogłosił, że remake Sands of Time ukaże się w 2026 roku.

Avatar: Frontiers of Pandora

Platformy: PC, konsole
Data premiery: 16 lipca 2024 (Rozszerzenie The Sky Breaker Story Pack)
Zapowiedziano nowe rozszerzenie The Sky Breaker Story Pack, które będzie dostępne do osobnego zakupu oraz w ramach przepustki sezonowej gry.

The Crew Motorfest

Platformy: PC, konsole
Data premiery: Listopad 2024 (Rok 2)
The Crew Motorfest otrzyma aktualizacje 2. roku począwszy od listopada. W grze pojawi się nowa wyspa do jazdy, nowe samochody, playlisty i więcej. Chase Squad będzie płatnym DLC, a pełna prezentacja odbędzie się we wrześniu.

Anno 117: Pax Romana

Platformy: PC, konsole
Data premiery: 2025
Ubisoft oficjalnie zapowiedział kolejną odsłonę serii Anno — Anno 117: Pax Romana. Gra ukaże się w 2025 roku na PC i konsolach.

Assassin’s Creed Shadows

Platformy: PC, konsole
Data premiery: 15 listopada 2024
Podczas gdy na Xbox Game Showcase pokazano gameplay po raz pierwszy, Ubisoft zaprezentował rozszerzone 13-minutowe demo rozgrywki z Assassin’s Creed Shadows.

Podsumowanie

Ubisoft niczym szczególnym nie zaskoczył, cieszy na pewno nowe Anno w produkcji, bawi, że remake Prince Of Persia każe na siebie czekać jeszcze ponad rok, a reszta to po prostu poprawnie wykonane gry i po szeregu poprawek — dobre produkty. Widać też po liczbie planowanych zawartości, że Ubi wyrobiło sobie nawyk długoterminowego wsparcia dla swoich gier, co z pewnością cieszy oddanych fanów serii Division, The Crew Motorfest, czy For Honor.

Tutaj znajdziecie mój komentarz do wspomnianej imprezy w trybie turbo:

Jeżeli podoba Ci się ten blog, zapisz się do newslettera, a będziesz na bieżąco! Zapraszam także na mój profil na Facebooku, Twitterze oraz do subskrypcji kanału YouTube oraz Spotify, gdzie znajdziecie wersje podcastowe podsumowań tygodnia i felietonów.

--

--

Okiem Deva

Nazywam się Grzegorz Wątroba, tworzę gry od 2010 roku i uwielbiam o nich opowiadać. Zapraszam do mojego bloga, na okiemdeva.pl oraz youtube.com/okiemdeva